NOWOŚCI   PROMOCJE


Zapraszamy do kontaktu : +48 534 654 200     rollokids@rollokids.pl - DARMOWA DOSTAWA OD 299zł !

Mufki i rękawice, czyli zimowa ochrona rodzica podczas spaceru

Późną jesienią oraz zimą spacery z małym dzieckiem, choć są niemalże obowiązkowym elementem codziennej rutyny, mogą być dla rodziców niemałym utrapieniem. Spowodowane jest to głównie przez nienajlepszą pogodę, która wpływa na komfort spacerowania. Przemarznięte i skostniałe dłonie to przypadłość, którą zna każda mama i tata, którzy wybrali się na wycieczkę bez odpowiedniego zabezpieczenia. Na szczęście mufki i rękawice są idealnym rozwiązaniem!

Mufki i rękawice do wózka chronią dłonie rodzica podczas jesiennego i zimowego spaceru. Mogą być eleganckie i codzienne, pasują zarówno do sportowych kurtek, jak i eleganckiego płaszcza. Choć często są sprzedawane w zestawie z wózkiem, wiadomo, że przydałaby się także dodatkowa para, która będzie stylowym dodatkiem do dziecięcego mobilu!

Mufki czy rękawice? Która ochrona rąk jest lepsza?

Jeśli zastanawiasz się, która ochrona dla dłoni będzie lepsza – mufki czy rękawice do wózka – odpowiedź zależna jest od twoich potrzeb. Tak naprawdę w przeciągu najbliższych dwóch, a nawet i trzech lat, docenisz zalety każdej z nich!

Przydatność mufek i rękawiczek zależna jest od rodzaju aktywności – rękawice znacznie lepiej sprawdzą się w przypadku spaceru, który przełamany zostanie zabawą na placu zabaw czy krótkimi przechadzkami podczas intensywnej nauki chodzenia. Mufki to natomiast idealne rozwiązanie do gondoli dla rodzica oraz do spacerówki dla dziecka, sprawiając, że rączka, którą trzyma wózek jest jeszcze bardziej urocza i delikatniejsza.

Mufka – do gondoli i spacerówki. Dodatek, który czyni wózek praktycznym i eleganckim

Mufki towarzyszą kobietom od setek lat. Są idealnym, ciepłym zimowym dodatkiem, który znalazł zastosowanie także w świecie mam kochających spacery. Proste zapięcie sprawia, że pasują do każdej wózkowej rączki. Od środka wypełnione są miękkim materiałem, który utrzymuje właściwą temperaturę, zaś od zewnątrz – ortalionem, który nie przemaka, dlatego też spacer w deszczu i przy prószącym śniegu jest równie przyjemny, jak podczas wiosennego poranka.

Mufki dostępne są w wielu różnych kolorach oraz w deseniach, które zachwycą nawet najbardziej wybredne mamy! Kwiatowe wzory odpowiadają najnowszym modowym trendom i rozweselają jesienną i zimową aurę panującą za oknem.

Choć mufki przeznaczone są głównie dla spacerujących rodziców, również i maluchy chętnie korzystają z nich gdy gondolę zamienią na spacerówkę. Mufka może bowiem zostać przypięta do rączki, którą z radością chwytają bobasy – dzięki niej wózek nie tylko zyskuje nowych kolorów, ale przede wszystkim jest jeszcze przyjemniejszy w dotyku!

Rękawice – dla rodziców, którzy podczas spaceru znajdą też czas na zabawę

Mufki sprawdzają się idealnie podczas spacerów, ale również i rękawice mogą być równie wygodne! Ich zaletą jest także to, że znudzonego długą przechadzką malucha można rozweselić wspólną zabawą na placu zabaw.

Rękawice nie krępują ruchów wciąż gwarantując idealne ciepło. Znacznie łatwiej dzięki nim podtrzymać wspinającego się po drabinkach malucha czy huśtać do nieba na uroczej huśtawce. Podobnie jak i mufki, również i rękawice są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości – wystarczy je po prostu wrzucić do pralki, aby nazajutrz cieszyć się pachnącą i świeżą ochroną na dłonie.

Dlaczego warto mieć mufki oraz rękawice do wózka?

Choć mufka oraz rękawice gwarantują przede wszystkim komfort rodzica, są niezbędne także by zapewnić maluchowi właściwe bezpieczeństwo. Skostniałe od zimna dłonie nie sprzyjają szybkiej reakcji, nie są też wstanie wychwycić wszystkich bodźców. 

Ciepłe dłonie potrzebne są między innymi do zbadania temperatury dziecka na karku, odpięciu delikatnych guziczków przy śpiworków, wreszcie do oceny, czy napój podawany maluchowi ma właściwą temperaturę. To najważniejsze powody, dla których rękawice oraz mufki powinny znaleźć się jako obowiązkowy element dziecięcej wyprawki dla rodzica.

Mufki i rękawice zachwycają kolorami i deseniami, dlatego też każdy znajdzie tu coś dla siebie, a zima już nigdy nie będzie zła!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
0