Zapraszamy do kontaktu : +48 534 654 200     rollokids@rollokids.pl - DARMOWA DOSTAWA OD 399zł !

Filtruj po

Cena

Cena

  • 135,00 zł - 136,00 zł

Filtry aktywne

Słuchawki Wygłuszające RYSUNKI, EciPeci
Słuchawki wygłuszające
135,00 zł
Słuchawki Wygłuszające PAJĘCZYNA, EciPeci
Słuchawki wygłuszające
135,00 zł
Słuchawki Wygłuszające MIĘTA, EciPeci
Słuchawki wygłuszające
135,00 zł
Słuchawki Wygłuszające DINOZAURY, EciPeci
Słuchawki Wygłuszające JEDNOROŻCE, EciPeci
Słuchawki wygłuszające
135,00 zł
Słuchawki Wygłuszające MOTYLKI TURKUS, EciPeci
Słuchawki wygłuszające
135,00 zł
Słuchawki Wygłuszające GUZIKI, EciPeci
Słuchawki Wygłuszające CHABROWY, EciPeci
Słuchawki wygłuszające
135,00 zł
Słuchawki Wygłuszające SZARY, EciPeci
Słuchawki wygłuszające
135,00 zł
Słuchawki Wygłuszające SAFARI, EciPeci
Słuchawki Wygłuszające PIŁKA NOŻNA, EciPeci
Słuchawki Wygłuszające MOTYLKI RÓŻ, EciPeci
Słuchawki wygłuszające
135,00 zł
Słuchawki Wygłuszające MEHDI SZARY, EciPeci
Słuchawki wygłuszające
135,00 zł

Słuchawki wygłuszające dla dzieci

Narząd słuchu u maluchów jest niezwykle wrażliwy. Nadmierny hałas może doprowadzić do rozdrażnienia, powoduje problemy z zaśnięciem, ale nawet – w skrajnych sytuacjach – może prowadzić do trwałego uszkodzenia słuchu. Trudno o właściwy komfort podczas rodzinnych imprez, do jakich zalicza się wesele, czy podczas remontu, który przeprowadza sąsiad. W takich sytuacjach niezbędne są słuchawki wygłuszające dla dzieci, które nie tylko chronią delikatny narząd słuchu, ale zapewniają również komfort, którego maluchy bardzo potrzebują.

Słuchawki wygłuszające dla dzieci – jak działają?

Słuchawki wygłuszające służą przede wszystkim do ochrony słuchu niemowląt i małych dzieci, aż do 8 roku życia. Posiadają one specjalne nauszniki wyciszające, które tłumią dźwięki i hałasy z otoczenia dziecka. Opaska, która jest do nich dołączona jest elastyczna, a zatem nie uciska dziecięcej główki, ale jest regulowana, dlatego też idealnie dopasuje się do głowy małych dzieci i tych nieco starszych.

Zestawy słuchawek wygłuszających EciPeci są przebadane przez Państwowy Instytut Badawczy i posiadają certyfikat CE, co oznacza że doskonale spełniają swoją rolę.

Dlaczego warto mieć słuchawki wygłuszające dla dzieci?

Słuch dziecięcy jest bardzo wrażliwy – maluchy absorbują dźwięki całym swoim ciałem. Do dnia narodzin przed intensywnym hałasem chronił je maminy brzuch – po przyjściu na świat wymagają dodatkowej ochrony.

Dziecięcy słuch rozwija się także po narodzinach – wystawienie maluchów na silne decybele prowadzi do uszkodzenia narządu słuchu i ostatecznie do całkowitego lub częściowego pozbawienia słuchu.

Hałasy wpływają również negatywnie na samopoczucie dziecka – zbyt duża ilość bodźców prowadzi do problemów z koncentracją, a jest to równoznaczne z tym, że stają się płaczliwe, mają problem z zaśnięciem, a także z nastrojem. Problemy wynikające z nadmiernego hałasu mogą przekładać się również na rozwój dziecka utrudniając mu zdobycie nowych umiejętności.

W jakich sytuacjach stosować słuchawki wygłuszające dla dzieci?

Poziom hałasu – szczególnie w miastach – jest bardzo wysoki. Choć wysoki wskaźnik decybeli kojarzy się przede wszystkim z masowymi imprezami, zagrożeniem dla dzieci są także ruchliwe ulice, remonty czy prace drogowe.

Słuchawki wygłuszające dla dzieci powinny być obowiązkowym wyposażeniem dziecka na imprezach z głośną muzyką, do jakich zalicza się przede wszystkim wesela. Ale również chrzciny czy święta, gdzie prowadzone są ożywione rozmowy mogą wpłynąć negatywnie na koncentrację malucha.

Słuchawki wygłuszające dla dzieci przydadzą się także wtedy, gdy w okolicy rozpoczęły się głośne roboty drogowe, budowlane lub remont – zarówno ten w domu, jak i za ścianą u sąsiada.

Słuchawki wygłuszające dla dzieci to gadżet, który powinien mieć każdy rodzic. To właśnie dzięki nim dużo łatwiej okiełznać emocje i nastroje dziecka, które wynikają z bezpośredniego przebodźcowania dźwiękami. Najważniejsze jest jednak to, że chronią delikatny narząd słuchu malucha – są zatem kwintesencją komfortu i bezpieczeństwa, jaki należy zapewnić dzieciom.

0