Zapraszamy do kontaktu : +48 534 654 200     rollokids@rollokids.pl - DARMOWA DOSTAWA OD 399zł !

Filtruj po

Cena

Cena

  • 59,00 zł - 90,00 zł

Filtry aktywne

Matrioszki
89,00 zł
Matrioszki
59,00 zł
Matrioszka do Malowania Kredą
Matrioszki
79,00 zł
Matrioszki
89,00 zł
Matrioszki
59,00 zł

Matrioszki dla dzieci - sklep internetowy

Dekoracje kompaktowe, do których z pewnością można zaliczyć matrioszki, to nie tylko znakomity bibelot, który ozdobi półeczkę z kwiatami, ale i przysporzy maluchom ogrom wspaniałej zabawy! Można dać im do zabawy rodzinne pamiątki, ale też i po prostu podarować unikalną, dziecięcą matrioszkę. Czy warto? Pewnie, że tak, bo to jedna ze wspanialszych zabawek edukacyjnych, która wspomaga motorykę małą, ćwiczy wyobraźnię oraz precyzję, czyli wszystko to, co sprawia, że dzieciaki kochają zabawę!

Matrioszka – zabawka w zabawce

Matrioszki dla dzieci mogą przybierać różne formy. Są to bohaterowie ukochanych bajek, ale też i dzikie zwierzęta, do których maluchy mają ogromny sentyment. Figurki ukryte w figurce są jak prezenty, bowiem po każdym otwarciu wywołują kolejną falę zachwytu i radości.

Matrioszki ćwiczą przede wszystkim motorykę małą oraz logiczne myślenie. Składając i rozkładając zabawki maluchy uczą się dopasowywać wielkości, kształty, ale też wzory i kolory. Matrioszki wykonane są z ekologicznych materiałów – farby, jakimi są pokryte posiadają niezbędne atesty. Dodatkowo malunki, jakie się na nich znajdują są bardzo przyjazne, delikatne i nie rozpraszają dziecięcej uwagi, co sprzyja prawidłowemu rozwojowi.

Pomoc w nauce – matrioszki na dobre i na złe

Kolorowe matrioszki nie tylko stanowią wspaniałą dekorację dziecięcego pokoju, która kształtuje zmysł estetyki, ale są także wsparciem w nauce liczenia oraz pierwszych słówek. Matrioszki ze zwierzętami mogą posłużyć jako wizualizacja dzikich lub domowych zwierząt, które początkowo będą pokazywać maluchowi, jakie dźwięki wydają poszczególne z nich, by wkrótce pomóc w wymawianiu pełnych nazw. Matrioszki sprawdzą się także w nauce nazw kolorów, a to właśnie dzięki swoim wspaniałym kontrastowym malunkom!

Nieco starsze maluchy natomiast docenią naukę liczenia wspomaganą przez obecne w pokoju matrioszki. Jedna, druga, trzecia, czwarta, a nawet piąta i szósta! Znajome zabawki stają się zatem nie tylko wspaniałymi przyjaciółmi, ale przede wszystkim pomocami dydaktycznymi, dzięki którym dzieci chętniej przyswajają wiedzę.

By pokój dziecięcy pełen był niespodzianek – matrioszki w roli głównej

Matrioszki kochają dorośli, szczególnie, że to pamiątka z dzieciństwa, którą kochały także nasze babcie. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że wiele z nich wciąż zdobi nasze półki z kwiatami czy książkami przypominając o beztroskich czasach. Jak każdy gadżet, również i matrioszki przyciągają dziecięcą uwagę i sprawiają, że maluchy chcą je dotknąć i rozpracować, jak je otwierać.

Matrioszka, jaką otrzyma maluch w prezencie z czasem może stać się taką samą, cenną pamiątką – nie jest to zatem jedynie zabawka na parę chwil, ale na całe życie, do której zawsze będzie wracał z sentymentem. Istotną rolę pełni tu także wykonanie – matrioszki dostępne w naszym sklepie są dopracowane w najmniejszych szczegółach przy zachowaniu bezpieczeństwa, które dla dzieci jest najważniejsze. Jeśli zatem szukasz kolorowego i trafionego prezentu dla malucha – matrioszka jest jednym z nich!

0