Zapraszamy do kontaktu : +48 534 654 200     rollokids@rollokids.pl - DARMOWA DOSTAWA OD 399zł !

Filtry aktywne

Zabawki edukacyjne
57,90 zł
Zabawki edukacyjne
183,90 zł
Gry i układanki
54,00 zł
Zabawki edukacyjne
68,50 zł
Tablice
183,90 zł
Tablice
39,00 zł
Tablice
89,00 zł
Tablice
39,00 zł
Tablice
39,00 zł
Tablice
39,00 zł
Tablice
39,00 zł
Tablice
279,00 zł
Tablice
349,00 zł
Małe Literki Magnetyczne Alfabet Djeco
Zabawki edukacyjne
89,00 zł
Duże Literki Magnetyczne Alfabet Djeco
Zabawki edukacyjne
89,00 zł
Zabawki edukacyjne
89,00 zł

Tablice kredowe dla dzieci

Czarne, kredowe tablice kojarzą się przede wszystkim z nudnymi lekcjami w szkole. Tymczasem mogą one stać się nie tylko wspaniałym elementem wyposażenia dziecięcego pokoju, ale też i rozwijającą kreatywność zabawką. Zabawa w nauczyciela, a może po prostu przestrzeń do wyrażania własnych myśli i fantazji? To właśnie możliwości, jakie dają maluchom tablice! Warto zawiesić je w pokoju malucha lub w salonie, bowiem designerskie kształty, jakie przyjmują są dość eleganckim wyposażeniem wnętrz pasującym do kolorowej sypialni, jak i minimalistycznego loftu.

Tablice – pokój malucha w duchu Montessori

Elementy wyposażenia wnętrz mają wpływ na dziecięcy rozwój. Przestrzeń, w jakiej przebywa dziecko powinna być dostosowana do niego – nie oznacza to, że ściany pokrywać mają tysiące obrazków! Wręcz przeciwnie – dziecięcą uwagę łatwo rozproszyć, dlatego warto postawić na stonowane kolory, dzięki czemu jego poczucie estetyki od samego początku będzie się kształtowało odpowiednio. Warto jednak zadbać o dodatki, szczególnie te użytkowe.

Jednym z takich elementów są tablice kredowe. Mogą przyjmować różne kształty – uroczych zwierzątek czy budynków, które pozwolą maluchom wykorzystać je jako element miasta, które zamierzają zbudować, a nawet ogromnego zoo czy parkingu. Za pomocą kolorowej kredy każdego dnia maluchy mogą malować je według własnego uznania, co dodatkowo wpłynie pozytywnie na ich motorykę małą i oczywiście rozwój wyobraźni.

Tablice kredowe można zawiesić nie tylko w pokoju dziecka, ale również w salonie, ucząc go jednocześnie, że to przestrzeń wspólna, w której każdy znajdzie coś dla siebie! Nawet gdy chwilowo straci zainteresowanie tego typu zabawką, tablice nie będą zawadzać czyniąc z rodzinnej przestrzeni bardzo urocze miejsce.

Tablice w służbie zabawy, czyli kreatywność na pierwszym miejscu!

Urocze wzory to nie wszystko! Tablice to przede wszystkim świetny sposób, aby pozwolić maluchowi na popularną zabawę w szkołę. Lekcja historii, geografii, a może biologii? Czy któryś z tych przedmiotów jest ulubionym twojego dziecka? Jeśli tak, zachęć go także do wykorzystania magnesów z różnymi obrazkami, które odzwierciedlają jego naukowe hobby!

Tablice z pewnością przydadzą się przy straganie! Opisy sprzedawanych warzyw i owoców, a także ich ceny pomogą maluchowi w nauce alfabetu. Podobnie w przypadku prowadzenia małej restauracji, której dania trafią w wysublimowany gust największych kulinarnych krytyków, czyli rodziców. Pozwól maluchowi na szaleńcze popisy i wspólnie wymalujcie menu na tablicy.

Choć sposobów na wykorzystanie tablic jest wiele, podstawowy to po prostu klasyczne rysowanie kredą. Choć przestrzeń może wydawać się mała, jest wystarczająca by bobas mógł się na niej artystycznie wyszaleć, czyli doskonale trenować zarówno swoją wyobraźnię, jak i motorykę małą. Zamalowaną tablicę wystarczy przetrzeć ściereczką by znów można było z niej swobodnie korzystać.

Danie maluchowi takiej przestrzeni z pewnością uchroni przed nim domowe ściany, które nie zawsze są odporne na artystyczne kreacje dzieci! A dodatkowo pozwoli na artystyczną swobodę, która jest bardzo potrzebna!

0