Zapraszamy do kontaktu : +48 534 654 200     rollokids@rollokids.pl - DARMOWA DOSTAWA OD 399zł !

Filtry aktywne

Pościele bez wypełnienia dla niemowląt
159,00 zł
Pościele bez wypełnienia dla niemowląt
159,00 zł

Pościele bez wypełnienia dla niemowląt

Skóra maluchów jest niezwykle delikatna i wrażliwa na wiele bodźców. Bardzo często drobne krostki czy obtarcia mogą powstać w wyniku kontaktu z materiałem, który jest sztuczny lub zawiera chemikalia podrażniające skórę. Dlatego też tak ważne jest dobranie właściwej pościeli dla dziecka.

Pościele bez wypełnienia dla niemowląt to najpopularniejszy element wyprawki. To przede wszystkim poszwy wykonane z bawełny, muślinu lub bambusa, które są stosunkowo neutralne dla skóry i wspomagają dziecięcą drzemkę.

Pościele bez wypełnienia dla niemowląt – które będą najlepsze?

Dobór właściwej pościeli bez wypełnienia dla niemowląt nie jest prosty, szczególnie w dobie ogromnego asortymentu! Warto zatem kierować się tu zasadą – mniej, ale naturalnie, znaczy więcej. Oznacza to, że przed zakupem warto zapoznać się z metką, czyli składem.

Pościele bez wypełnienia dla niemowląt powinny być wykonane z naturalnych materiałów. W ten sposób mamy pewność, że nie wywołają one podrażnień na delikatnej skórze dziecka. Do najpopularniejszych zalicza się muślin, który doskonale ogrzewa ciało malucha, a jednocześnie pozwala na swobodną i właściwą wentylacje.

Rodzice cenią sobie również pościele bambusowe, które są doskonałe również dla dzieci zmagających się z atopowym zapaleniem skóry czy alergią. Są szczególnie doceniane latem, bowiem ich wyjątkowe właściwości pomagają również w ochłodzeniu ciała malucha w trakcie wysokich upałów – warto ją wypróbować już wiosną, podczas długich spacerów.

Jaka powinna być pościel bez wypełnienia dla niemowląt?

Jak w przypadku każdego produktu dla dzieci, to co podoba się rodzicom, niekoniecznie spodoba się również dzieciom. Jednakże design pościeli bez wypełnienia dla niemowląt jest ostatnią rzeczą, na którą rodzice powinni zwracać uwagę, mimo że jest niezwykle uroczy!

Choć oczywiście przyjemny dla oka wzór kształtuje również dziecięce gusta i wspomaga rozwój estetyczny, najważniejsze jest zdrowie oraz komfort, dlatego też warto sprawdzić w jakiej pościeli maluch będzie czuł się najlepiej – w muślinowej, bawełnianej a może bambusowej?

Ważny jest także rozmiar samej pościeli oraz kołdry. Maluchy do drugiego roku życia powinny spać pod kołdrą o wymiarach 80x100 centymetrów – taka wielkość zapewnia im na właściwe otulenie, ale jednocześnie mogą się pod nią swobodnie ruszać i wierzgać małymi nóżkami. Przysłowie mówi jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz, ale w przypadku maluchów – wszystko zależy od rodziców. Zapewniamy jednak, że sen pod idealnie dobraną kołderką z pewnością będzie cudowny!

0