Pokaż 1-30 w produktach 30.
Pierwsza książeczka
Kto powiedział, że książki są przeznaczone tylko dla tych, co do perfekcji opanowali już cały alfabet? Czytanie książek rozwija zarówno mowę, jak i dziecięcą wyobraźnię. Uczy poprawnie posługiwać się językiem oraz poszerza horyzonty. Pierwsza książeczka nie musi mieć z tym wiele wspólnego, bowiem skupia się przede wszystkim na rozwoju sensorycznym! Czym jest i dlaczego warto włączyć ją do grona niemowlęcych zabawek?
Pierwsza książeczka – bawi i uczy
Książki kojarzą się przede wszystkim ze słowem pisanym – baśniami i bajkami, które otoczone są wspaniałymi ilustracjami. Pierwsza książeczka odbiega od tego stereotypu, jednakże podobnie jak zbiory bajek i wierszy wpływa na rozwój malucha pomagając mu w poznawaniu otaczającego świata i rozwoju sensorycznym.
Pierwsza książeczka wykonana jest z materiału, a dokładnie – z różnych materiałów, które tworzą razem kilka stron wypełnionych makatkami i wyszywankami, rozwijającymi dziecięcą wyobraźnię, ale też i za pomocą zmysłu dotyku pozwalają na poznanie nowych faktur. Nie brakuje w nich zaszytych szeleszczących elementów, które dodatkowo dzięki nowym dźwiękom zachęcają bobasy do dalszej zabawy.
Pierwsza książeczka – dla kogo?
Pierwsza książeczka to znakomity prezent dla najmłodszych członków rodziny. Kontrastowe kolory i wzory nie wpływają rozpraszająco na dziecięcą uwagę, a wręcz zachęcają je do pierwszych eksperymentów. Uczące się dopiero nowych umiejętności, jak chwytanie czy dotykanie, maluchy powoli poznają możliwości i funkcje, jakie daje im pierwsza książeczka.
Pierwsza książeczka skierowana jest przede wszystkim do niemowląt, dlatego też jest w pełni bezpieczna – nie posiada drobnych elementów, które mogłyby odpaść i narazić malucha na niebezpieczeństwo. Eksperymentując i chwytając w różnych miejscach maluchy za każdym razem znajdują nową funkcję, co sprzyja ich rozwojowi sensorycznemu i motorycznemu.
Jak wybrać pierwszą książeczkę?
Wybór pierwszej książeczki dla malucha nie jest wcale taki oczywisty! Choć większość zabawek edukacyjnych i sensorycznych spełnia swoje funkcje, zbyt kolorowe zabawki mogą wprowadzić do świata dziecka zbyt wiele bodźców, co z kolei będzie skutkowało rozdrażnieniem.
Wybierając zatem pierwszą książeczkę dla malucha warto kierować się nie tylko jej bezpieczeństwem, ale także kolorami. Im mniej, tym zdecydowanie lepiej! Wzrok malucha daleki jest od doskonałości, bowiem dopiero przyzwyczaja się do warunków, jakie panują poza brzuchem mamy. Postaw zatem na książeczki kontrastowe, które bogate są w różne tkaniny – tiule, welury, sztruksy i jedwabie. Zmysł dotyku na tym etapie życia jest zdecydowanie bardziej istotny, a co za tym idzie – bardziej zainteresuje malucha.
I to właśnie szeroki wybór materiałów, jaki znajduje się w książeczce jest dużo bardziej istotny aniżeli obrazki, które są w niej przedstawione! Z własnego doświadczenia polecamy kilka pierwszych książeczek – oczywiście, tylko jedna może być tą pierwszą w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale nawet druga i trzecia będą pomocne w rozwoju dziecięcych umiejętności!