Zapraszamy do kontaktu : +48 534 654 200     rollokids@rollokids.pl

Słuch u malucha wykształca się już około 5 tygodnia życia, dlatego też wiele mam w trakcie ciąży puszcza swoim maluchom muzykę klasyczną. Czy rzeczywiście wpływa ona na rozwój dziecka? Czy może jest to tylko mit? Czy warto postawić na karuzele, które oprócz szumów koją też dziecko znaną muzyką klasyczną?

W pierwszych miesiącach życia niemowlę poznaje świat przede wszystkim dzięki słuchowi – to najsilniej rozwinięty zmysł, dlatego też należy go odpowiednio chronić. Zbyt duży hałas może prowadzić do zaburzeń rozwojowych, ale co w takim razie z muzyką? Czy warto ją puszczać? Tak! Regularne słuchanie muzyki wpływa na rozwój dziecka – mali melomani są inteligentniejsi, są erudytami, lepiej przyswajają wiedzę oraz cieszą się lepszą pamięcią. Zła wiadomość jest taka, że nie każdy rodzaj muzyki ma takie samo działanie.

Muzyka klasyczna łagodzi obyczaje

Różne są nasze gusta muzyczne – jedni lubią prostą, powtarzalną rytmikę, drudzy gitarowe riffy. Dla malucha jednak wskazana jest muzyka klasyczna. W pozytywkach, które dołączane są do karuzeli bardzo często możemy spotkać się z utworami Bacha, Chopina czy Mozarta – można uznać, że zasypiają przy nich dzieci na całym świecie!

Dlaczego? Są bardzo delikatne, koją nerwy, a przy okazji posiadają bardzo pozytywny wydźwięk. Nastrajają optymistycznie i nie rozpraszają, ale jednocześnie skupiają uwagę malucha. Przy takich dźwiękach sen przychodzi znacznie szybciej!

Zabawki z muzyką klasyczną

Muzyka klasyczna nie musi być puszczana z telewizji czy odtwarzacza. Bardzo często opcję taką posiadają dziecięce karuzele, które dodatkowo wyposażone są w pozytywkę, jak Tiny Love Karuzela podróżna. Jej delikatne kolory nie rozpraszają uwagi malucha, a dzięki kompaktowym wymiarom można zabrać ją ze sobą w podróż wózkiem, jak i samochodem.

Odpowiednie doznania muzyczne ważne są też dla nieco starszych dzieci – wiedzą o tym szczególnie dziewczynki, które uwielbiają klasyczne pozytywki! Aby młode damy poczuły się prawdziwie królewsko warto w prezencie podarować im pozytywki od Djeco, które wyposażone zostały w znane utwory Schuberta i Staussa.

A co jeśli nasz maluch nie przepada za muzyką klasyczną? Cóż, wtedy warto zafundować mu nieco mocniejsze, ale również klasyczne dzieło! Pozytywka La Milou dostarczy dzieciom rockowego brzmienia prosto z Wielkiej Brytanii!

Sami najlepiej wyczujemy dziecko – choć muzyka klasyczna jest neutralna i wskazana, nie każdy maluch za nią przepada. Chodzą słuchy, że niektóre bobasy bardzo lubią Behemotha – a jaką muzykę lubi Twoje dziecko?

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
0
0